alanizdd2004
alanizdd2004
22-02-2022
Mathematics
contestada
Will someone help out pleaseeeeee
Respuesta :
triplea59
triplea59
22-02-2022
Answer:
(x-2) (x+ 8)
that's the answer to the question
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
The antlantic ocean region contains approximately 2 times 10^16 gallons of water. Lake Ontario has approximately 8,000,000,000,000 gallons of water. How many La
15 ounces of gold cost $6058.50 find the unit rate in dollars per ounce
A line passes through the point (-6, 6) and (-6, 2). In two or more complete sentences, explain why it is not possible to write the equation of the given line i
$1.12 for 8.2 ounces
Complete the equation and tell what property you used 16+31=31+16
This 1765 revenue law of the British parliament succeeded in angering the American colonists, not because it taxed most documents but because the colonists had
Distinguishing between study skills and study methods
carmina is saving for a tablet computer that costs $595. she saves $25 every week In how many weeks will she have enough money to but the tablet
Look at the ocean system described below.plankton sardines swordfish sharkWhat will most likely happen to this ecosystem if the swordfish are killed by a virus?
Apply the law of exponents. Evaluate if possible. (a/b)^-n Do I distribute the power to each factor or do I find the reciprocal since it's a negative power? Or