natalie05 natalie05
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-08-2017
To find the unit rate or how much one-ounce costs
You divide 
1.12/8.2
$0.14 For one ounce
Answer Link
kaitlyn63 kaitlyn63
  • 24-08-2017
What are you excactly asking
Answer Link

Otras preguntas

Round to the underlined place​
Help pls I give a really good rating.
Multiple choice not hard please help fast
This entire list would be MOST helpful to a student writing a report on which topic? "Capitals of South America" "Native Faiths in Central and South America" "E
How is the solubility of a gas in a liquid normally affected by temperature?
Jim and Bill each invest $15,000 into savings accounts that earn 3.5% interest. Jim's account earns simple interest and Bill's account earns compound interest.
50,866(underlined digits "66") What is the relationship between the underlined digits?
for each molecule of sulfuric acid how many hydrogen ions are released in water
What was Monroe's term as president called? A) Era of Democracy B) Era of Sectionalism C) Era of Good Feelings D) Era of Conflict
2. Calculate the mass of 3.47x1023 gold atoms.