isitobvious
isitobvious isitobvious
  • 25-04-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with this onehelp me please I have to show work too

I need help with this onehelp me please I have to show work too class=
Relax

Respuesta :

timothy40454 timothy40454
  • 25-04-2018
Correct, because $.6 per ounce works for all of the number of ounces. Times 0.6 for all of the number of ounces on the left side (5,10,15,20) to find the result (cost of detergent)

y=.6x
Answer Link

Otras preguntas

40 POINTS PLEASE HELP
The value of a stock increases at a rate of 1/2% per year. If the initial value of the stock $40 a share, when will the value of the stock be $50? Round your an
Solve g−17≥17. Graph the solution
what is 150/5? I need help asap plz
Will mark brainliest if right...Given two functions j(x)=−4x+2k(x)=5+4xWhat is the function rule for (kj)(x)?A. (kj)(x)=−16x2−12x+10B. (kj)(x)=16x2+12x−10C. (kj
“The height of an arrow” NEED HELP WITH THIS QUESTION ASAP!
Ben works at a top accounting firm in salt lake city and his responsibilities include developing individual and departmental goals, and generating financial ana
Does anyone on here know anything about the bass clarinet
Which is of Which is of the following is run by a public authority?
Divide. Write your answer in simplest form.