rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Relax

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

Abed says he has written a system of two linear equations that has an infinite number of solutions. One of the equations of the system is y = 3x - 1. Which coul
What part of the periodic table has the most ionization?
What is (29825*1e+80*1e+80/6.66e+43)+(6.6666667e+43)?
Express 13 + 5-14 as a complex number.
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!
What happens if Adams lose energy during a change of state?
28 less than twice a number is equal to the number. What is the number?
Answer ppllsss ill give u brainliest
PLEASE HELP, GIVING BRAINLIEST!!!! Triangle LMP ≅ triangle SMQ A. This is SAS B. This is SSS
which of the following is not a safer rule in strength training?