ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Relax

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

How do economists determine the real GDP per capita?
What are the different parts of an animal cell
Which of the following is why life for most pioneers and westward settlers was difficult?
Despite all the conflict between them , what positive memory does kafka have with his father
At the start of a measurement, a radioisotope has 10,000 unstable nuclei. over 2 days 5,000 of these unstable nuclei undergo radioactive decay to stable nuclei.
Multiply and simplify: -3ab^3 • (-4a^4b^5)A) -12a^5b^8B) -12a^4b^15C) 12a^5b^8D) 12a^4b^15
What do the rivers named in “The Negro Speaks of Rivers” have in common?
The wildflowers at a national park have been decreasing in numbers. There were 300 wildflowers in the first year that the park started tracking them. Since then
Situational awareness is most accurately defined as
Kate, who is 16, is four times as old as her brother. how old will kate be when she is half as old as her brother?