A frozen yogurt shop weighs customers' cups on a scale to determine how much they will pay for their yogurt. The scale rounds weights to the nearest tenth of an ounce. A weight of 10 ounces or more costs at least $3.

Relax

Respuesta :

What is the question? 

if your question is 5 then its 1.50$