itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
what conclusion can you draw about the impact of urban heat islands on climate change? support your ideas with two pieces of evidence.
a successful awareness campaign ran with a 30-second video ad. you now want to remarket to audiences who saw it with memorable, shorter video ads. what video ad
according to the supreme court, in a search incident to arrest, where are the police permitted to search without a search warrant?
The diagrams above represent two allotropes of solid phosphorus. Which of the following correctly identifies the allotrope with the higher melting point and exp
a highly integrated system that uses a common data repository for information sharing across functions leading to improved coordination of daily operations and
If a net force of 10. Newtons acts on a 6. 0-kilogram mass for 8. 0 seconds, the total change of momentum of the mass is.
True or False. On Ethernet networks, the hexadecimal address FF-FF-FF-FF-FF-FF represents the broadcast MAC address.
6. over what range of distances from the sun would you expect to find only solid, rocky material collecting together to form a terrestrial planet? explain your
the most important question to ask when developing an information system is: group of answer choices how much will the system cost? does this system include the
a food worker has nausea and diarrhea the night before she is scheduled to work the opening shift. if she feels better in the morning, what should she do?