Kayy121 Kayy121
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 32 fl. Oz. For $1.99 or 50 fl. Oz. For $2.49 ?

Relax

Respuesta :

yatanaphew15 yatanaphew15
  • 23-08-2017
50 fl. Oz for $2.49 would be better because it only costs 0.04 cents per fl. Oz.

While the other one costs 0.06 cents per fl. Oz.
Answer Link

Otras preguntas

A baker began the day with 3 loaves of bread. The baker can bake 10 loaves of bread each hour and plans to bake bread for most of the day. Which equation can be
The philippines and vietnam have the highest economic growth rates in southeast asia. What are they? (give all answers to one decimal. ).
Sinusitis occurs when the sinuses are blocked. become inflamed. fill up with mucus. are empty.
Do you recognize any major organs in the diagram above? Type your answer here
I can't get the right answer please help, please.
I have no idea how to do this, can you help?
Why is debris soil not suitable for agriculture in mountain region I want this answer now please help in this question​
I’m doing good political assignment and I have to explain what’s going on in the picture ( can y’all please help )
PLEASE HELPPPPP 3 x 1/2
A graph describing the position of the object any time is called.