aalayah2 aalayah2
  • 22-07-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Carr has to buy each of his 24 students a flash drive. Each flash drive costs $12. How much will he spend?

Relax

Respuesta :

kenziekapeck
kenziekapeck kenziekapeck
  • 22-07-2017
Me Carr will spend $288
Answer Link
mathmath876
mathmath876 mathmath876
  • 03-09-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$228

Answer Link

Otras preguntas

What is the associative property of (6+5)+1=12
A recipe for 4 loaves of bread use 3 tablespoons of honey.How much honey is needed for 24 loaves of bread?
write few sentences on this picture;bus stand or bus station
What idea of Malthus did Darwin extend to all populations?
If you place a 25-foot ladder against the top of a 24-foot building, how many feet will the bottom of the ladder be from the bottom of the building?
Geneva rode her bike a total of 212 miles from her house to school. First she rode 45 mile from her house to the park. Then she rode 15 mile from the park to he
cell Phone plan A costs $70 per month and comes with a free $500 phone, cell phone B costs $50 per mouth but does not come with a phone. If you buy the $500 pho
Differentiate between mass number and atomic mass of an element
convert the following binary number to octal (1000)2
what is the value of k? 4/5 k - 1/10 k = 1/2 k +1