zackbill
zackbill zackbill
  • 22-06-2017
  • Mathematics
contestada

10 POINTS
Miley is purchasing several yards of fabric for a school project. If she spent $13.41 and the fabric was $2.98 per yard, how many yards did she purchase?

Relax

Respuesta :

cleopatra5
cleopatra5 cleopatra5
  • 22-06-2017
the answer is 4.5 yards. divide 13.41 by 2.98

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The right nostril and right ear are __________.
Which diagram shows lines that must be parallel lines cut by a transversal? please hurry timed assignment!!!!!
A bag contains 2 blue, 4 green, and 3 white chips. What is the probability of drawing a white chip then another white chip without replacement? Question 2 optio
There are 8 students who have 3/4 of a cake they want to share. How much will each student get if they split it evenly
What is the expanded equivalent of sin(a + b)
Solve the system by the elimination method 6x+2y=-16 -x-3y=-16
"(b) use part (a) to find a power series for f(x) = 1 (4 + x)3 ."
Henry has dental insurance and is covered for his examination and cleaning. Which member of the dental office staff is responsible for completing the paperwork
Which number is irrational? 0.14¯¯¯¯ √6 √4 1/3
How to feel happy when u have been rejected to do something u really wanted to do?