jazzyq108
jazzyq108 jazzyq108
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Connor Drosick loves pretzels and takes a bag to work each day. He recently purhcased a 32-ounce bag for 1.99. determine the unit price

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
0.0621875 dollars per ounce
Answer Link

Otras preguntas

how many solutions does the following system have {-5x-y=5 {x-2y=-1
Which of these was a reason for the collapse of the American economy which led to the Great Depression? A) Foreign governments began to boycott American-made
Betsy, a recent​ retiree, requires ​$5000 per year in extra income. She has ​$70000 to invest and can invest in​ B-rated bonds paying 15​% per year or in a cer
Lee el fragmento y después escoge la repuesta apropiada. Read the excerpt and then choose an appropriate response. La obra de Nicolás Guillén recoge la vida de
Match the words lolololololololol ASAP
What do some childrens paintings and drawings have in common with ancient egyptian paintings
what is the distance?
What is the least common multiple of 10, 20, and 14?
Auroras are lights that appear at Earth’s northern and southern poles. What is the main cause of an aurora?
a calculator weighs 5 ounces. do 11 calculators weigh more than 4 pounds