Mathwiz1231
Mathwiz1231 Mathwiz1231
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 tacos cost $9.99. At this rate, how much does one taco cost

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
One taco would cost about $1.20.
Answer Link

Otras preguntas

Suppose a certain candy is made up of​ red, yellow,​ green, blue, and orange pieces. ​a) If you draw one piece of​ candy, are the events of getting a green one
What is a equivalent ratio for _:24=6:4
how do you think appliances changed the way and house work were done
A robotic insertion tool contains 17 primary components. The probability that any component fails during the warranty period is 0.01. Assume that the components
In what ways is the evolution of a massive star similar to the evolution of the Sun, and in what ways is it different?
20 points. Need help with the likes section. Need to explain why.
10) Base your answer on the bedrock cross section below, which represents part of Earth's crust where natural gas, oil, and water have moved upward through a la
(17x - 23) (7x + 2)°
Which of the following is an example of common Internet communication problems? a. low bandwidth b. slow Internet connection c. poor grammar d. bad graphics Ple
solve by taking square root of -2x^2-7=-1