deuce deuce
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of juice boxes costs $5. How much do 32 juice boxes cost?

Relax

Respuesta :

SapphirianDiadem
SapphirianDiadem SapphirianDiadem
  • 22-05-2017
8*4=32
5*4=20
It costs 20$.
Answer Link
sunflowersandspn sunflowersandspn
  • 22-05-2017
The answer is definitely $20
Answer Link

Otras preguntas

what is the vaccine of corona virus? ​
In the rhombus ABCD, ĐDAE = 30°. Which is ĐABC? 309 D C A. 30° OB. 60° c. 120° OD. 150°
do you enjoy the sound of jazz?
Evaluate the expression |-16|-|-2|
the graph shows the functions
Help me out hereeeeeeeee
A plan or goal that guides someone's behavior can be referred to as a/an _______________. brainstorm agenda plot sketch
the product of -3/4 and a number x is -27. on writing the equation and solving it x=
Which of these makes the inequality 36>9b true?? a. 2 b. 3 c. 4 d. 5 e. 6 f. 7
How many people traveled on the Mayflower?