naiaamani
naiaamani naiaamani
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

The store is having a sale 2 an a half pounds of sugar for $10.50. What is the unit price in a division sentence?

Relax

Respuesta :

lisee7 lisee7
  • 21-05-2017
$4.20

Work $10.50/2.5
Answer Link

Otras preguntas

125 thousandths = 1 tenth _______________ thousandths
your body consists of 7/10 water. is more than 1/2 your body water. explain
which two numbers multiply to give you 100 and add to give you 10
Why is there no ocean-continent divergence? I need to know I'm just in 6th grade
your body consists of 7/10 water. is more than 1/2 your body water. explain
Can there be more than one point of intersection between the graphs of two linear equations?
how do you do scientific notation? what is 1.20 x 10 to the 3rd power
list 10 processes that occur while an organism is alive, but cease when it is dead.
What two mixed numbers have a sum of 3
What is the gel like substance in a plant and animal cell?