ciddy1 ciddy1
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

The local school bought $1,464 worth of notebooks for its students. If the notebooks cost $1.22 each, how many notebooks did the school buy? 1,200

Relax

Respuesta :

DankMemes322 DankMemes322
  • 26-04-2017
the answer is 1200. Hope i helped
Answer Link
Aliwohaish12
Aliwohaish12 Aliwohaish12
  • 26-04-2017
1,464÷1.22=1,200
.................
Answer Link

Otras preguntas

I need help with listening to Spanish can I send you a video of what the person is saying
In which direction is friction applied?
What element or atom is the element of life? oxygen hydrogen carbon fructose
How many grams of oxygen are needed to react with 425 grams of magnesium to produce 600 grams of magnesium oxide? Gaman ond withians
Explain how Archimedes' principle determines the buoyant force on an object in any fluid medium.
Science is Hayley's favorite class! She especially loves doing experiments. Today, she began an experiment with 260 grams of an unknown solid. During the experi
How many 1/2s are in an inch?
5. Solve the inequality: 8( 1/4x – 3) + 24 < 4(x + 5)
plzzzzzzzzzzzzzzz help​
What led the United States, a country of great power, to become a nation of great fear? The discussion topic is WWII