kenteriusshinault kenteriusshinault
  • 25-04-2017
  • Mathematics
contestada

Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram

Relax

Respuesta :

SkyeAwesomest
SkyeAwesomest SkyeAwesomest
  • 25-04-2017
Do 27 divided by 4 1/2 or 4.5. That will be your answer. Let me know if this helps!
Answer Link
dogpotato7
dogpotato7 dogpotato7
  • 25-04-2017
4.5 / 27  :  1/x   
27 X 1 : 27
27 ÷ 4.5 : 6
So, $6 per Kilogram
Answer Link

Otras preguntas

what did the loyalist believe in
someone tell me what is 9/8 simplified
Why did the government encourage Americans to grow food in victory gardens during World War I?
which belief system was the basis for the civil service exams during the Han, Tang, and Song Dynasties? explain
Is the reaction rate always positive? why or why not?
simplify: 300-60(2-x)
What is integrate suffix?
write the standard form of 6.45 billion?
the ratio of 8 hours to 2 days is
Suppose that you are given two unlabeled beakers. One beaker contains water, and the other beaker contains a solution of ethanol and water. How could you safely