espinozaso
espinozaso espinozaso
  • 25-03-2017
  • Mathematics
contestada

On Saturday, Nikki and Tyler walked to the local farmer’s market. Nikki bought 8 apples for $6. Tyler bought 3 fewer apples than Nikki. How much did Tyler spend on apples?

Relax

Respuesta :

queenshara086 queenshara086
  • 05-01-2021

Answer:

3.75 on edge

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 05-01-2021

Answer:

3.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

list 3 human activities that release chemicals that produce acid rain.
What does 4a+(9a+3) equal
5 reasons that cells divide?
What two states gave up land to create space for our nation's capital?
in a sale, Richard bought a TV for £300. The original price of the TV was £380. What was the percentage discount on the TV?
Michael Jordan has a career average of 30.4 points per game is a fact or opinion explain
"what is the unit rate for vanilla to sugar if a recipe calls for 2 teaspoons of vanilla and 3/4 cup of sugar"
How does differentiation lead to tissues and organs in the developing organism
How did the Crusades and the Renaissance encourage the age of exploration?
How did Brunelleschi build a dome that would not collapse??