Erik buys 2.5 pounds of cashews.If each pound of cashews $7.70,how much will he pay for the cashews???I put Erik will pay $49250 for each cashews is that right???

Relax

Respuesta :

The answer should be $ 19.25. All you have to do is $7.70 * 2.5 which = $19.25
Sorry, that's not the answer. the correct answer is 19.25. just multiply the 2 numbers together on a calculator to check.