rize4203 rize4203
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

At the Candy Corner, one

pound of candy costs $6. 49. How

much would it cost if Joey

bought. 79 pounds of candy?

Relax

Respuesta :

liv8781
liv8781 liv8781
  • 22-11-2022
$512.71 one pound = $6.49 so you have to do 6.49 x 79
Answer Link

Otras preguntas

The second angle of a triangular field is three times as large as the first angle. the third angle is 40⁰ greater than the first angle. How long are the angles?
Why are protists considered both helpful and harmful organisms?
A farmer set out to travel on a 170 km stretch of lonely prairie highway at an average speed of 105 km/h. he was more than halfway across when his car broke dow
What percent of 240 is 32?
What is natural transmutation?
what is 6 added to twice a number is equal to negative 8
A car traveling at 22.4 m/s skids to a stop in 2.55s determine the skidding distance of the car ?
what is the lcm of 13 and 20, 11 and 13, 17 and 7, and 17 and 8? please help soon
-5 1/2 divided by 2 1/3
jackson stationery sells cards in packs of 48 and envelopes in packs of 64.If kina wants the same number  of each, what is the minimum number of cards that she