skyrde skyrde
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

5 Granola bars cost $4.00
b. Fill in the table that shows the
costs for 10, 15, and
20 granola bars. Find the cost for a
single granola bar in each case.

Relax

Respuesta :

hawkykotyna10
hawkykotyna10 hawkykotyna10
  • 22-09-2022

Answer:

1 granola bar =

Step-by-step explanation:

10 granola bars= $4.00 x 2 = $8.00

15 granola bars=$4.00 x 3 = $12.00

20 granola bars=$4.00 x 4 = $16.00

1 granola bar = $0.80p

Answer Link

Otras preguntas

How did its first pharaoh unify Egypt
Which choices are in the solution set of the inequality below? Check all that apply. 20x>70 A: 6.5 B: 3 C: 3.5 D: 1 E: 5 F: 4
how to undo the operation and explain why it works a. adding 28 b. dividing by 17
What is 47% of 164 while using a fraction to estimate the percent of each number.
How do I solve this problem 7x<14 and 1-x<4
A 100 centimeter stick broke into 3 pieces one piece was 7 centimeters long and another was 34 centimeters long how long was the third piece
How did Islam and the beliefs of indigenous societies fuse among African people?
the kind of lake that formed when a river meanders
choose the plural noun that's spelled correctly?A Fathers-in-lawD Editor in chiefs
how to undo the operation and explain why it works a. adding 28 b. dividing by 17