lisarivera07 lisarivera07
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

14. If 300 jellybeans cost you x dollars. How many jelly beans can you purchase for 50 cents
at the same rate?
A. 150/x
B. 150x
C. 6x
D. 1500/x
E. 600x

Relax

Respuesta :

mailforaliya009
mailforaliya009 mailforaliya009
  • 22-08-2022
The answer to this question is D. 1500/x.
Answer Link

Otras preguntas

Convert y=x squared +64x + 12 into graphing form
Please tell me what is a Tonal Language?
A $20,000 deposit was placed in a bank paying 5.75% interest compounded quarterly. After 12 months, how much interest was earned.
To what extent did world war 2 effect women's daily lives?
the difference between memory and storage is that memory is ..................and storage is.............a)tempoary fermanentb)permanent tempoaryc)sloe fastd)al
The curtis car traveled an average of 21 miles per gallon of gas. At that rate, how far could the car travel on a full tank of 21 gallons
the length of a rectangular prism is 8height : 1surface area:250what is volume and width
Please tell me what is a Tonal Language?
how does climate affect the type of biome found in an area?
solve for g -a=gs   g=