edwardrandall edwardrandall
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada


A 5-pound bag of candy costs $13.05. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

xxKira
xxKira xxKira
  • 25-05-2022

Answer:

1.85 because: 9.25 divided by 5 equals 1.85

I hope I have helped you and if you like go to my profile that I also need a hand, thanks.

Answer Link

Otras preguntas

What is a subordinating conjunction?
Handels first operatic hit, which premiered in London in 1711 was?
is a 10 year old supposed to be doing algebra
What is the purpose of the following sentence? I think it would be best to study the problem carefully. A. It raises a questions. B. It gives a command. C. It m
CORRECTION: HELP Mr. Lewis will put a fence around her rectangular garden. The length of the garden is 9 5/6 yards The width of the garden is 5 1/4 yards How
Who was the first U.S. president to visit Vietnam since the end of the war? Bill Clinton Jimmy Carter Gerald Ford George W. Bush
Last year a college's tuition was $43,000. This year, the tuition increased by 4%. Find this year's tuition by using a percent greater than 100 This year's tui
What is five hundred million, one hundred fifteen written in standard form?
What position on imperialism does ferry take
Handels first operatic hit, which premiered in London in 1711 was?