mannylopez28 mannylopez28
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $3.24. How much does one orange cost

Relax

Respuesta :

Simplyxnaii
Simplyxnaii Simplyxnaii
  • 25-04-2022
3.24 divided by 6
The answer is 54 cents per orange
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE CHECK MY ANSWERS I REALLY NEED HELP!? 15 points
Please help me I really need help with this!!!!!!
Select all that apply. Voluntary muscles include _____. [ ]arm and leg muscles [ ]heart and stomach muscles [ ]cardiac muscle [ ]striated or skeletal muscle
Nancy purchased some bed sheets for $ 36 they were on sale 25% off.What was the original price of the bed sheets? ( what was your strategy)
What is the value of 3√4096? A. 512 B. 64 C. 16 D. 8
Meat and dried beans are high in: calcium vitamin C protein carbohydrates
what are the characteristics of a leader
Which statement describes what occurs in both animal and plant cells? A) Nitrogen is used for respiration and oxygen is a waste product. B) Oxygen is used for
if there 8 boys in a class of 20 students what percent of the class is boys
An artist's paint set contains 30% watercolors and 25% acrylics.What fraction represents the portion of the paints that are watercolors or acrylics?