aislyngrebe aislyngrebe
  • 23-04-2022
  • Mathematics
contestada

madi sells 23oz cans of jelly beans for 63 cents and 15oz cans for 45 cents. assume that the price varies linearly with the number of ounces.

Relax

Respuesta :

maddisons2008 maddisons2008
  • 23-04-2022
7373 siege 683 an end 77) 7 Hbe due 78738 7
Answer Link

Otras preguntas

Charlie's Computer Company charges $0.65 per pound to ship computers. Part A: Write an equation to determine the total cost, c, to ship p pounds of computers. U
Can you Pls help asap
What is the difference between contact and non-contact cultures? Define and offer examples.
Rice ___________ (not grow) in cold climates. A. doesn't grow B. don't grow C. isn't grow
what is the name of the agency that is responsible for measuring labor market activity, working conditions, and price changes in the economy?
Why are earthquakes and volcanic eruptions common in a convergent plate boundary?
Electronegativity is a chemical property which describes how well an atom can attract an electron to itself. Values for electronegativity run from 0 to 4. The d
Can someone help me answer this question
Pretend we are in the same house in the comments
Texas guidelines mandate that utensils must be dried with a clean cloth true or false