One week Beth bought 3 apples and 8 pears for 14.50. The next week she bought 6 apples and 4 pears and 14. Find the cost of 1 apple and the cost of 1 pear.

Relax

Respuesta :

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

So the cost of 2 apples is $3 and the cost of 1 pear is $1.25.