bellanicoletti
bellanicoletti bellanicoletti
  • 26-01-2015
  • Mathematics
contestada

If 6 dollars is the cost of 2 cans of tuna, what is the unit rate

Relax

Respuesta :

sheiilaa
sheiilaa sheiilaa
  • 26-01-2015
6/2 is 3 dollars per can of tuna
Answer Link
NekoKeying
NekoKeying NekoKeying
  • 26-01-2015
It would be $3. Since two is for 6, you divide 6 by 2 and get 3.
Answer Link

Otras preguntas

positive impacts of having food security​
area of a circle with a diamiter of 22
who is the richest person in Belgium ​
Which choice BEST expresses the proportion of early- twenty-first -century men who had finished school, left home, become financially independent, married, and
How do I delete a brainly question?
Complete the paragraph about interest. In general, most savings accounts offer blank , except in cases where there is a penalty for blank .
hypothesis of lack of planing by sersoto municipality in the provision of housing, education,electricity ​
specific introduction of all types of droughts​
Sarah is creating an image. She wants to achieve tonal effects with parallel lines by varying their densities and distribution patterns. She will use ______ (ha
Charlotte used the expression 1.10 • P to find the cost