Jodiahbrya Jodiahbrya
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

please help me
i will up vote


Jesse paid $8.00 for a watermelon that weighed 16 pounds.

What was the price per pound for the watermelon?

A.
$0.25

B.
$0.50

C.
$2.00

D.
$14.00

Relax

Respuesta :

amanda22499
amanda22499 amanda22499
  • 25-01-2017
b.$.50 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Evan's pizzeria made 4 thin-crust pizzas and 30 thick-crust pizzas. What is the ratio of the number of thick-crust pizzas to the total number of pizzas?
[tex]-7+1[3+8(2^2-8)][/tex]-7+1[3+8(2^2-8)]
Find the midpoint in geometry.
Find the unit rate. 182 stamps on 14 sheets stam
Please help due today
please help me with this. thanks a lot​
suppose the functions u and w are defined as follows u(x)=x+9 w(x)=the square root of x+8 find the following (wou)(8)= (uow)(8)=
Round your answer to the nearest hundredth​
Everyone help me write the blog! Write according to the sentences in the picture and add some good sentences If you help me,I will give you the brainliest!!!!
The subcontinent is largely shut off from the rest of Asia by ------in the west. (deserts, rivers, plains)