Nickster712 Nickster712
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

You buy $2. 75$ pounds of pistachios and $2$ pounds of cashews. Do you pay more for the pistachios or for the cashews?

Relax

Respuesta :

chloeeechloeee chloeeechloeee
  • 22-03-2022

Answer:

pistachios

Step-by-step explanation:

you pay more for the pistachios because $2.75 is greater than $2

Answer Link

Otras preguntas

Can you solve 2^x=e^(x+2)
What is the application for reflection of waves?
If my final exam is worth 30% and my class average is 80, what do I need to get to pass the exam?
how do I make h the subject of this formula please?t = gh / 10
1. How many solutions are there for the equation? x2 + 16 = 8x (Points : 1) 2 1 0
A man stands on a cliff that 10m above the sea. He throws a stone vertically upwards with velocity 5ms^-1. The stone eventually lands in the sea, if the air res
How Many US Presidents Lost Their Run for a Second Term?
[tex] \sqrt{1-5x} +6=3[/tex]
What Is Immediate Constituent Analysis?
How do you simplify i²⁹? (If you can't tell, that's the imaginary number i^29).