Hector paid $12 for 6 pastries. He wants to create an equation in the form c- Dp, to represent the total cost, c, to buy p

pastries.

What number should Hector put in the square to complete his equation?

Relax

Respuesta :

Find the cost of one pastry:

$12 / 6 pastries = $2 per pastry


the answer would be $2