zjackson0107 zjackson0107
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Set B: 25 pens for $19.75; unit rate per pen

Relax

Respuesta :

benita44
benita44 benita44
  • 22-02-2022

Answer:

$0.79

Step-by-step explanation:

25 pens=$19.75

1pen= unknown

cross multiply

then divide by 25

Answer Link

Otras preguntas

Who is a famous Union general
which trio correctly used a hyphen? SUN-DRIED TOMATOES COLD-DAMP WEATHER OLD-WORN SOFA BRIGHT-GREEN LEAVES ?
Connecting the past to the present helps you to know how people have
What was the topic of the bookThe Other America?
what is 32.0 forty-three in expanded form
The farmers alliance wrote in 1890 that there were 3 main ways that people could earn money in Nebraska: by raising corn crops, by charging freight rates, and b
What's the least common multiple (LCM) of 2, 6, and 8? A. 2 B. 48 C. 24 D. 12
-7 - 7 ( 8x - 7 ) = - 19 + 5x
the first European to sail the new all-water route around Africa to the orient was
If a quadrilateral has three angles measuring 60',45' and 100' what is the angle of the fourth angle