Relax

Respuesta :

Answer:

b 14oz .box

Step-by-step explanation:

10 oz cost 1.86

1 oz is .19 cents

14 oz cost 2.61

1 oz is .19 cents

so the for one oz is .19 cents for both of them

so chose 14 oz for 2.61 because it gives you more cereal for the same price per oz