makaylayunt37 makaylayunt37
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Solve With Elimination:

the cost of 12 bananas and 7 apples is $5.36, 8 bananas and 5 apples cost $3.68. Find the cost of each fruit

Relax

Respuesta :

aaliyahwilliams42016
aaliyahwilliams42016 aaliyahwilliams42016
  • 27-01-2022

Answer:

Apple's are 32 cents and banana's are 26 cents.

Answer Link

Otras preguntas

Timmy Gave 1\6 of his 24 marbles?
how many 200 ml paper cups can fill from a 2 liter jug of lemonade
Sound proof tiles are made of a porous surface (with lots of holes) so that the sound is not transmitted from room to room. This is a good example of __________
Which Chinese dynasty lasted the longest?
Why did the Spartans emphasize military training
In ________, some type of pressure, such as gravity or blood pressure, forces substances across a membrane that acts like a filter.
What likely explains the poor standing of Leopold the 2nd among historians today
A yearbook printer charges based on the number of pages printed. Here is a table that shows the cost of some recent yearbooks: Chart with two rows and four colu
In calling shantytowns "Hoovervilles," people conveyed their... a. Patriotism b. Trust in Hoover c. Disgust with Hoover d. Grudging respect for Hoover
Answer to: (a - 3b)(2a - 5b) distributive form