sebastian382843 sebastian382843
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

At a local grocery store, 7 lb of squash cost $14.00
and 4 lb of tomatoes cost $10.00.

Relax

Respuesta :

aaaaaaaaaayyyy aaaaaaaaaayyyy
  • 24-11-2021

Answer:

1 LB of tomatoes is $2.50 and 1 LB of squash is $2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Describe how you used this goal and the profesional development to impact instruction and student achievement
I Need help ASAP!!!!!!!!!!!!!
A checkbox may ask if you want to receive news and updates or participate in surveys from the site. When creating or browsing websites, this checkbox is referre
Write a letter to Judge Judy in order to get a retrial in Wayne Williams’ case. You need to explain your reasoning as to why he needs a retrial and cite specifi
Under her cell phone plan, Piper pays a flat cost of $38.50 per month and $5 per gigabyte, or part of a gigabyte. (For example, if she used 2.3 gigabytes, she w
How do you know it's time to end a relationship?
if 10% of my number is 60 what is 100%
please help me with this question
Hey I kinda need some help with this could u help?
PLEASE HELP ME WITH THIS!! IM STRUGGLING