svilla4848
svilla4848
23-11-2021
Mathematics
contestada
-4 15/16 + 3 14/15
show all work
Respuesta :
Gotenks99
Gotenks99
23-11-2021
if any doubt leave a comment
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
Which equation represents a linear function? Group of answer choices y – 5 = x(–x + 2) y – 5 = x – 20 y(x – 1) = 9 y(y – 1) = x + 25
4.1 Unit Rates Find each unit rate. Round to the nearest hundredth, if nece 1. $140 for 18 ft?
how do raise a power to a power
You are buying a digital camera that costs $375. The store lets you make a down payment. You can pay the remaining cost in 4 equal monthly payments with no inte
how does mass and volume affect sinking and floating? Please don't plagiarize....
The grocery store sells cantaloupes for $4.50 per pound. Write a function to represent the situation. Then is the function continuous or discrete?
A box sitting still on the ground by itself has a Normal Force of 700N, what is the mass? (gravity’s acceleration is 9.80 m/s²)
Maria would like to leave a tip (D) of at least 15% of her total dinner bill (3). Which inequality could Maria use to calculate the possible amounts she could l
(04.04 LC) On a coordinate grid, point T is at (2,-4) and point Sis at (2,6). The distance (in units) between points T and Sis numbers, such as 2.) (5 points) (
Which sentence demonstrates correct subject-verb agreement? A: Where are the watering cans stored? B: Where are the hookup for the hose? C: Where is the plants