perezludimar88 perezludimar88
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

Sara's Grocery sells 3 watermelons for $12. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

lily28625 lily28625
  • 22-11-2021
The unit price of the watermelons are $4.
Answer Link

Otras preguntas

Ten runners are in a race. How many different ways can they finish in first, second, and third place?
What type of interview would be most likely for the following scenario? calling voters to encourage them to vote a certain way selection information-gathering p
What form of practicar do I use in the sentence el compañero (practicar) fútbol
Who is responsible for carrying out policies about the government’s money? a. Department of the Treasury b. Commerce Department c. Federal Reserve Board d.
In a tree, a drought would be represented by a:
What is the date for presidents day?
With regard to ongoing expenses, the most expensive type of long-term financing is the sale of common stock. Answer a. True b. False
Yo soy estadounidense. Soy de _____.
Which foods were first introduced to the Americas by Europeans through the Columbian Exchange? Tomatoes and pumpkins Rice and peppers Corn and potatoes Wheat an
What are web directories?