A company orders 28 box lunches from a deli for 204 $.40 if each box lunch cost the same amount what is the unit cost of each box lunch

Relax

Respuesta :

Answer: $7.3
The total price is 204.40 for 28 boxes. So we need to divide the total price of how many were bought.

$204.40 / 28 = $7.8 for each box