mhamadkaram678 mhamadkaram678
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

a pack of four chocolate balls cost £1.20.what is the price per unit.

Relax

Respuesta :

ejazrahima502
ejazrahima502 ejazrahima502
  • 22-10-2021

The cost of 4 chocolates bars is £1.20. The cost of 1 chocolate bars is . The cost of 1 chocolate bars is £0.3. Therefore, the price per unit of chocolate bars is £0.3.

Answer Link

Otras preguntas

how supply and demand for different careers affect job stability and income?
Scientists discovered bacteria for the first time in the 1920s true or false
What is considered repetitive movements by the skeletal muscles that require energy and produce health benefits?
Which gas is plotted using the y-axis on the right?
what is the atomic number of xenon, the fifith element in group 18?
Both Humanism and Renaissance Naturalism were committed to
In totalitarian government who makes and carries out the laws
The skin has approximately how many nerve endings for temperature
Identify the class of the italicized pronoun(s) in the sentence. Einstein himself would be amazed the growth in technology based on his theories.
Which of the following is the absolute value parent function