AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Relax

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

What is the quotient of 3/5÷2/7 A)35/6 B) 6/35 C) 10/21 D) 21/10 I'll give brainliest if you get it correct c;
what the hell why is no one answering my question yall don't want 55 points
Find the equation of the line passing through the points (5,2) and (10, 6). ? y = x+ [ ]
factorieze [tex] {x}^{2} - 4x - 5[/tex]​
Which of the following is NOT a product of photosynthesis? A. Glucose B. Energy C. Oxygen D. Carbon dioxide
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINALIST
Assuming x, y, and z are positive real numbers satisfying: xy - z = 15, xz - y = 0, and yz - x = 0, then, what is the value of xyz?
in what stage of mitosis is this cell going through?​
1) Which expression has a value equal to 28 = 4? 7 x 4 28 over 4 4 x 28 4 over 28
who likes indian prime minister Narendra Modi​