Jeremias801
Jeremias801
21-10-2021
Mathematics
contestada
This is 8th-grade math please help
Respuesta :
baddieokurt
baddieokurt
21-10-2021
FOR NUMBER ONE 7.25/per jersey
shipping=$9.99
7.25x 20=$145.00
145+9.99
total is $154.99
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
What is a law? A. a scientific explanation for a set of observations that can be tested B. a proven, universal truth that states what happens C. a well-tested e
Use the parabola tool to graph the quadratic function f(x)=−(x−3)(x+1). Graph the parabola by first plotting its vertex and then plotting a second point on the
Is tightrope-walking a precarious activity? Yes or No
Which of the following best describes the difference in the way Hamlet is characterized in the two passages? O Inconsolable grief versus reasoned action O Weary
elect all of the ordered pairs that make the inequality y > x2 + 3x – 4 true.
Maël mixes 15 milliliters (mL) of bleach with 3.75 liters (L) of water to make a sanitizing solution for a daycare. The amounts of bleach and water always have
An extended family is best defined as a:
If anyone can help me to solve this.
The sum of two numbers is 48. If one number is three more than twice the second number, which of the following is the smaller number? O 24 O 15 O 30 O 33
"Even my cat thinks Josephine is lazy," said Ryu. What is the purpose of the figurative language in this sentence? A. To suggest that Josephine is animalistic B