mica4 mica4
  • 24-12-2016
  • Mathematics
contestada

Sophie's dad paid $43.25 for 12.5 gallons of gas what is the cost of one gallon of gas

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-12-2016
$3.46 per gallon

Work
  
Divide 43.25 divided by 12.5 which gives you 3.46

Answer Link

Otras preguntas

What is a major city in Alaska that starts with F
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
How do you tell if an equation is linear or not????
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
What is a major city in Alaska that starts with F
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
What is 36 percent as a decimal?