TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Relax

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

English Bravia book class 9 solution of worksheet no 70​
What is the advantage of selecting the "Only Create Connection" option when importing data?
La roue dentée tourne à une vitesse angulaire = degrés par seconde. Exprimer puis calculer le temps ∆ écoulé entre le passage de la lumière par un trou et so
what two ways did the Clinton presidency affect the political climate in the United States?
6^x-3=1/36 solve for x
Explain the significance if the flow system in the nephron where the glomerula filtrate flows in opposite direction to that of blood in surrounding capillaries.
Select the correct answer. How does knowledge of one's learning style help
Which expression is equivalent to 1/3b-7
The distance from A to D is 2 and 5/6km. AB is 4/5km more than BC CD is 2/3 less than BC Calculate the distance from C to D.
i need help plugging the answers in