Relax

Respuesta :

Answer:

T= 1.29k

Step-by-step explanation:

T= total price which is an independent variable

? kgs since we dont know how many kilograms she will buy.

k = number of kilograms of food

Each kilos costs is 1.29

T= 1.29k