aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Relax

Respuesta :

shannonvankeuren shannonvankeuren
  • 22-09-2021

Answer $ 8.70

Step-by-step explanation:

Multiply $1.74 by 5

Answer Link

Otras preguntas

stktitoeykdRuststjsjdy​
Please really help me. it will mean lots
I need help with this Geometry assignment
Describe the closed country policy
Which of the following does not accurately describe the medics?
तपाईले विद्यालय तहका ,Jमा सामाजिक अध्ययन विषयका अध्ययन गरेर जिवनमा के कस्ता परिवर्तन पाउन्न भयो वा सना, ज सँग सम्बन्धित तपाईको बुझाइ तथा गतिबिधिमा परिवर्तन भयो
Roman numerals of 900​
highest common factor of 18 and 22​
How to write a case study for HSC
What theme or message about technology does the poet's use of irony suggest? (Interflora)