BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Relax

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

expand and simplify the following expression: [tex](a-2b){3}[/tex]
which expression can be used to change 75 kilometers per hour to meters per minute?
Find the solution to the following equation by transforming it into a perfect square trinomial. x2 – 10x = 39
Which mountains hinder travel between Spain and France?
The price of a tent was decreased by 15% and sold for $76.49. What was the original price of the tent in dollars?
Sarabeth ran 1 2/5 miles on a path around the park. This was 5/8 of the distance around the park. What is the distance around the park.
Could you make a sentence with the word bushel
Sam cut a pie into equal slices. There are only 3 slices left. The angle measure of the 3 slices is 72 degrees How many slices did sam cut the pie into?
Six students shared equally the cost of 18 of one of the items in the chart. Each student paid $24. What item did they buy? Explain how you found your answer.It
10y+23=4y+26 please help