alymaya98
alymaya98 alymaya98
  • 25-06-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram. Th
True
False

Relax

Respuesta :

jshshdhsgdhshdhdhshs
jshshdhsgdhshdhdhshs jshshdhsgdhshdhdhshs
  • 26-06-2021

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram.

True

False☑️

Answer Link

Otras preguntas

what is the wavelength of a photon emitted when an electron jumps from n=2 to n= 1 energy level of a single ionized helium atom ?​
convert 1211.122 in base three to base ten​
What role did New World exports play in the Triangular Trade? African slaves were sent to Europe in exchange for goods like sugar, tobacco and cotton. Textiles,
Please help peeps Thanks
please helppppppppppppp ASAP. please ensure to use step by step explanation. thanks.​
Please help peeps Thanks
Please help again please and thank you :)
Look at the graph below. What is the slope of the line? A. - 1/2 B - 2 C. 1/2 D. 2
| 2n+2g = 5 3x + 3y = 7 How many solutions does the system of equations above have?
Merry Christmas brainly i have been saving points since this year to give to you all this day so take .​