Relax

Respuesta :

Answer:

I think is 15 dollars.

Step-by-step explanation:

each pound cost 1.5 multiply it by 10

s1m1

Answer:

$15

Step-by-step explanation:

4 pounds are $6

10pounds are $?

1 pound would be $1.5, because 6/4 = 3/2= 1.5

If one pound is 1.5 dollars, 10 pounds would be 10*1.5=$15