Relax

Respuesta :

debmc7

Answer:

1. a.$1.09, b. $2.18, c. $3.27, d. $4.36

Step-by-step explanation:

They tell you the price for 1 of something. When they ask for 2 of that same thing, you multiply that price x 2. When they ask for 3 of that same thing, you multiply that price (for 1) x 3. Same if they are asking for 7 or 11, you multiply that number times the price for one.

Does that make sense?