emibean22
emibean22 emibean22
  • 25-05-2021
  • Mathematics
contestada

root beer is priced at $2.88 for 6 cans

what is the cost of one can?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-05-2021

Answer:

0.48

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

For every pound a company spends on advertising, it spends 41 pence on its website. Express the amount spent on advertising to its website as a ratio in its sim
What was the role of the War Production Board? A. Used to finance the war and remove from circulation B. Ensure that the war effort received all necessary resou
X Y = 4 n + 3 , Y Z = 2 n − 7 , X Z = 20
Which is the slope of the line in this grape? 5/4 -5/4 -4/5 4/5
You invested $19,000 in two accounts paying 6% and 7% annual interest, respectively. If the total interest earned for the year was $1310, how much was invested
30-2⁴+4(8-5)/6 (answers with steps pls-)
What is the domain and range
Can someone help me with the sequel?
G Which of the following sentences uses a pronoun correctly? If someone wants their picture taken, it will be ten dollars. Jim was definitely going to keep his
rewrite each of these sentences, replacing repetitious words with concise language. The police officer yelled in a loud voice for the person who was male to cea