txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Relax

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What is a dependent variable? Group of answer choices A. Independent variables are only found on pie charts. B. The variable that changes because another variab
Which is a dependent clause
The Dillard Park Fund is used to account for a private donation by Mr. and Mrs. Bud Dillard. When making the donation, the Dillard's stipulated that only the in
What does obstinate mean
Identify the colloquial speech. Whachu think he meant when he said that? a. meant c. said b. Whachu d. think Please select the best answer from the choices prov
What is the general from of the equation of a circle with center at (a , b ) and radius of length m?
What two ratios are equivalent to 6: 10
how can you use models to divide?
Describe the abyssal plain.
What characteristics do all living things have? hint: there are at least 5.