tacoplate96
tacoplate96 tacoplate96
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NEEDED ASAP! Thanks :)

HELP NEEDED ASAP Thanks class=
Relax

Respuesta :

jenzythedancer21 jenzythedancer21
  • 23-04-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

First we must find the total boxes of pens

15 + 9 = 24

Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens

$72 / 24 boxes = 3

Answer Link

Otras preguntas

every1 have a wonderful day :D school is almost over for some of us - ik you all can get through it :D
Antonio is in a bowling league. His goal is to score an average of at least 100 points per game. His scores so far are 105,95,97,82, and 110. How many points ca
I don't know how to do this please help me! Find the measure of an angle between 0 degrees and 360 degrees coterminal with an angle of -244 degrees in a standar
Pls pls help quick I rlly don’t know I just need a value for x
describe the condition of Haemoglobin change into oxyhaemoglobin​
The following is a geometric series. 6+8+11+15+20+26+... O True Ő False Explain why for brainliest
4. Find the x- and y-intercept of the line. 2x + 3y = -18
3 words that best sum up this year for me ?
jaslyyyyyyyyyyyyyyyy is good girl :3
A Cone has a volume of 607. Which of the following pairs of values for radius and height could be the radius and height of this cone?